Kaip mokyklinė kuprinė įtakoja vaiko stuburą ir taisyklingą laikyseną?

Mokyklinės kuprinės įtaka vaiko stuburui ir taisyklingai laikysenai

Taisyklinga laikysena – tai raumenų ir griaučių pusiausvyra, ji apsaugo kūną ir sąnarius nuo perkrovos, traumų, užtikrina optimalią raumenų veiklą ir maksimalų komfortą krūtinės ląstos ir pilvo ertmės organams. Dėl to labai svarbu išlaikyti taisyklingą stuburo padėtį, kurią vis dažniau įtakoja nugarai nepritaikyta ar per sunki kuprinė. Dėl šios priežasties, per pastarąjį dešimtmetį, vaikų su netaisyklinga laikysena ir iškrypusiu stuburu padaugėjo daugiau nei dvigubai. Pagal higienos normos HN 41:2003 „Mokyklinės prekės” nuostatas, yra tam tikri reikalavimai mokyklinei kuprinei.mokyklinė kuprinė

Mokyklinės kuprinės svoris – vienas svarbiausių reikalavimų. Nuostatose nurodoma, jog pradinių klasių moksleivio kuprinė turi sverti ne daugiau, kaip 700 g, vyresniųjų klasių – ne daugiau kaip 1000 g. Pripildyta kuprinė turėtų sverti ne daugiau 10 proc. moksleivio kūno masės. Kasdieniai pastebėjimai rodo, jog moksleivio kuprinės svoris neretai viršija 3-5 kilogramus.

Mokyklinės kuprinės turi būti gaminamos su diržais ir rankenėle. Diržai turi būti netrumpesni kaip 70 cm ir jų ilgis reguliuojamas. Didžiausią grėsmę stuburui kelia kuprinės su viena petneša. Jos turėtų būti dvi, plačios ir minkštos.

Reikalaujami kuprinės matmenys: plotis – 22-28 cm, aukštis – 30-36 cm, storis -8-14 cm., diržų plotis 40-45 cm atstumu nuo tvirtinimo vietos turi būti 3,5-4,0 cm, kitoje dalyje -2,0-2,5 cm.

Pageidautina, jog kuprinė ties stuburo linkiu būtų su paminkštinimu, o nešamos kuprinės apačia neturi būti žemiau moksleivio juosmens. Taip pat rekomenduojama sunkesnes knygas dėti arčiau nugaros, kad papildomas svoris netemptų jūsų kūno masės atgal.

Vadovaujantis tokiais reikalavimais, sumažinsime jaunatvinės osteochondrozės riziką.