Dažniausiai pasitaikančios stuburo ligos

Vakare stipriai padirbėjus ar atlikus staigų judesį, ypač keliant sunkius daiktus, staiga nudiegia nugarą. Neretai būna dar blogiau – atsiranda stiprus nugaros skausmas, kuris prikausto prie lovos. Šių skausmų atsiradimo priežastys yra įvairios stuburo ligos:

  • Slankstelių pasislinkimas.
  • Disko išvarža.
  • Stuburo kanalo susiaurėjimas.

Ūmius nugaros skausmus bei stuburo ligas dažniausiai sukelia ilgalaikės problemos, tokios kaip netaisyklinga laikysena, ilgalaikė nepatogi kūno poza, ilgalaikis sėdėjimas, ypač automobilyje ir nepatogiose kėdėse, antsvoris, nejudrus gyvenimo būdas ir dėl to nusilpę pilvo ar nugaros raumenys. Ūmų juosmens skausmą gali sukelti trauma, per didelio krūvio kėlimas, staigus nekoordinuotas judesys ar net peršalimas.

Nugaros skausmą gali sukelti ne tik minėtos stuburo ligos, bet ir minkštųjų audinių (raumenų ar raiščių) traumos, jų pertempimas, stuburo sąnarių pažeidimai. Jauniems žmonėms trauma dažniausiai pažeidžia raumenis,  o vyresniems – stuburo sąnarius.

Dažniausios vyresnių žmonių stuburo ligos, kurias sukelia stuburo degeneracija

image_5_81150927Tam tikros stuburo ligos dažniau yra diagnozuojamos vyresnio amžiaus žmonėms. Taip yra todėl, kad senstant žemėja tarpslankstelinių diskų aukštis ir jie nebesugeba absorbuoti smūgių (tarpslankstelinių diskų degeneracija). Skausmas atsiranda tuomet, kai diskai pradeda spausti šalia esančias nervines šakneles ir stuburo smegenis.

Kita stuburo liga, atsirandanti vyresnio amžiaus žmonėms, yra stuburo (nugaros smegenų kanalo) stenozė. Siaurėjant stuburo kanalui, spaudžiamos stuburo smegenys, todėl dažnai jaučiamas silpnumas, kojų skausmas, apatinės nugaros dalies skausmas, skausmas sėdint bei lenkiantis į priekį.

Spondilolistezė – tai stuburo slankstelių slydimas. Šios ligos metu stuburo slankstelis išjudinamas iš slankstelių eilės su gretimu stuburo slanksteliu. Kaip ir sergant kitomis stuburo ligomis, skausmą sumažinti galima taikant specialias kineziterapijos procedūras.

 

Svarbiausia suprasti, jog yra daug įvairių gydymo būdų, kuriuos reikia pritaikyti individualiai pagal nugaros skausmo požymius.

Kartu su Fizioklinikos specialistais rasite gydymo būdą, kuris labiausiai Jums tiks!